flaga rp

Spotkanie z absolwentem I LO geologiem Andrzejem Śliwą

W dniu 09.11.2017 r. naszą szkołę odwiedził słynny geolog Andrzej Śliwa, absolwent naszej szkoły. Prowadził on prelekcję „ WĘDRÓWKI ŚLADEM ZŁOTA - miejsca, fakty i mity, ciekawostki i anegdoty”, w której brały udział klasy matematyczno-geograficzne: 1d, 2d, 3d. Była to niezwykła podróż po wszystkich kontynentach w ślad za poszukiwaczami złota. W prezencie otrzymaliśmy dwie książki jego autorstwa: „NOTATKI GEOLOGA - szmaragdy, złoto i … smak przygody” oraz „ŚCIGAJĄC MARZENIA - w pogoni za złotem”, w których znajduje się wspaniała dedykacja dla I LO w Tarnowie: „ W tym Liceum nauczyłem się przekazywać swoje myśli - dzięki Wam Profesorowie”  oraz przesłanie dla uczniów: „Nie zawsze i nie wszyscy doścignęli swych marzeń, ale próbować zawsze warto"

Na tym spotkaniu przekonaliśmy się, z jaką ogromną pasją można wykonywać swój zawód i dzielić się zdobytą wiedzą i doświadczeniami z innymi ludźmi.

Maria Szwedo

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu