flaga rp

Goście szkolnego wolontariatu

5We wtorek 30 stycznia w progach naszej szkoły gościliśmy kilkunastu osobową grupę podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnowie wraz z opiekunami. Spotkanie zorganizowali wolontariusze naszego Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką ks. Grzegorza Grycha i s. Agnieszki Lampasiak. Choć liturgicznie okres Bożego Narodzenia zakończyliśmy świętem Chrztu Pańskiego, to według tradycji aż do 2 lutego można przeżywać Tajemnicę narodzin Jezusa śpiewając kolędy i oglądając jasełka. Tak było również i u nas – spotkanie to miało charakter świąteczny. Po obejrzeniu jasełek wolontariusze podzielili się opłatkiem z przybyłymi gośćmi, a następnie mieliśmy okazję poznać się bliżej kosztując przygotowane przez uczniów słodkości. Był to dla wszystkich dzień pełen radości, uśmiechów i doświadczenia, że „dobro i szczęście to jedyne rzeczy, które się mnożą, gdy się je dzieli”.

O swoich wrażeniach po spotkaniu opowiadają sami wolontariusze:

Spotkanie z tymi ludźmi było dla mnie niezwykłym doświadczeniem. Kiedy widziałam uśmiechy na twarzach naszych gości, aż robiło mi się ciepło na sercu. Mimo ich niepełnosprawności są bardzo miłymi i wesołymi ludźmi, od których bije ciepło. Widać że cieszą ich małe rzeczy, co naprawdę jest niezwykle” - Asia

Spotkanie było dla nas bardzo miłym przeżyciem! Cieszymy się, że mogłyśmy pomóc w jego przygotowaniach i dzielić wraz z podopiecznymi chwile, podczas jasełek, wspólnego śpiewania kolęd... Byli naprawdę radośni, szczerzy, prawdziwi i chyba szczęśliwi, że ktoś coś dla nich zrobił! Mimo tego, że nie mogłyśmy być do końca spotkania, czas spędzony tam przyniósł nam wiele radości i witalności” – Joanna

 „We wtorek odbyło się spotkanie z podopiecznymi ŚDS. Osobiście w tym uczestniczyłam i bardzo mi się podobało. Gdy przygotowywałam wraz z koleżankami poczęstunek dla tych osób czułam radość, że mogę zrobić coś pożytecznego i dobrego dla Nich. Bardzo się cieszę, że mogłam się symboliczne z Nimi połamać opłatkiem” - Sylwia

Na początku, razem z naszymi gośćmi obejrzeliśmy jasełka. Piękne przedstawienie, kolędy i wspólna modlitwa pozwoliły wrócić do bożonarodzeniowego klimatu. Później część, która podobała mi się najbardziej - składanie życzeń. To niezwykłe uczucie móc pobyć z osobami, z którymi na co dzień nie ma się raczej kontaktu. Porozmawiać, uświadomić sobie, że mimo różnic są takimi samymi, wspaniałymi ludźmi. Miło mi było łamać się z nimi opłatkiem i słuchać ich dobrych słów. Całe spotkanie upłynęło w ciepłej atmosferze i wydaje mi się, że również naszym gościom dało dużo radości” – Justyna

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu