KONKURS Mój „inny świat” w pandemii

Czas epidemii jest dla nas wszystkich bardzo trudny, żyjemy w dużym obciążeniu. Jak sobie z tym wszystkim radzić? Jak znaleźć odskocznię od codzienności? 

Masz jakieś hobby? Piszesz wiersze, opowiadania... Malujesz, rysujesz, rzeźbisz, szydełkujesz, projektujesz biżuterię, wyszywasz, a może tworzysz inne ciekawe rzeczy?

Pokaż, co potrafisz. Podziel się swoimi umiejętnościami z innymi.

Dla Ciebie jest ten konkurs!!!

Przyślij swoje teksty lub zdjęcia swoich prac na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 31.05.2021 roku.

Najciekawsze z nich zostaną nagrodzone i zaprezentowane na stronie naszej szkoły.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

 

Finalista XLVII Olimpiady Historycznej

 
 W dniach 9 - 12 kwietnia odbywał się etap centralny Olimpiady Historycznej. Składał się on z: pracy pisemnej, analizy tekstów źródłowych i odpowiedzi ustnej. Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Jakub Hońdo uzyskał tytuł finalisty XLVII Olimpiady Historycznej.Opiekunem naukowym ucznia jest dr Janusz Kowal. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sukces w konkursie prozatorskim

Uczennica kl. 2eg Kinga Krzemińska została laureatką VIII Ogólnopolskiego Konkursu Prozatorskiego dla Młodzieży im. Fiodora Dostojewskiego. Praca Kingi pt. "Tato..." zachwyciła jury w składzie: dr Piotr Koprowski, Lucyna Spaczyńska oraz Henryk Konkol, które po dokonaniu oceny 70 prac z całej Polski przyznało za nią naszej uczennicy specjalne wyróżnienie.

Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo św. Macieja Apostoła. W tym roku praca miała na celu opowiedzenie innym w formie literackiej o swoim osobistym poszukiwaniu Boga oraz daniu świadectwa o własnych wątpliwościach lub odnalezieniu tajemnicy istnienia. Wszystkie wyróżnione opowiadania i eseje zostaną opublikowane jako pokłosie konkursu w postaci osobnej książki "Dzwoneczek Bożych Darów", która ukaże się w kwietniu tego roku. Laureaci konkursu otrzymają kilka egzemplarzy autorskich, ponadto trafią one do naszej szkolnej biblioteki oraz do biblioteki miejskiej w Tarnowie. Serdecznie gratulujemy tym bardziej, że Kinga została laureatką tego ogólnopolskiego konkursu już po raz drugi!

Kolejny uczeń z dyplomem DELF

 
Miło nam poinformować, że kolejny uczeń naszej szkoły: Marcin Rylski (kl. III B) uzyskał międzynarodowy certyfikat z języka francuskiego DELF (Diplôme d'études en langue françaisena poziomie B1. Serdecznie gratulujemy! Félicitations!

Lotniskowe Targi Zawodoznawcze

Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport zaprasza na Targi Zawodoznawcze on-line. 

Lotniskowe Targi Zawodoznawcze to jedyna okazja aby zapoznać się z zawodami związanymi z lotniskiem, a także spotkać przedstawicieli różnych jednostek w jednym miejscu. Chcemy pokazać młodym ludziom, jak wiele fascynujących stanowisk pracy znajduje się na każdym lotnisku. W czasie interesujących wywiadów oraz spotkań rozmówcy przybliżą zakresy swoich obowiązków, zaprezentują codzienne miejsce pracy, a także odpowiedzą na zadawane przez internautów pytania. Ponadto edycja w formie online pozwoli uczestnikom poznać lotnisko od wewnątrz, a także zajrzeć do tych stref, do których zwykle nie mają dostępu. Swoją obecność potwierdzili już pracownicy jednostek, takich jak Polskie Linie Lotnicze LOT, Straż Graniczna, Służba Celno-Skarbowa, Agenci handlingowi oraz szerokie grono pracowników Kraków Airport. Wydarzenie zostało podzielone na 4 bloki tematyczne: obsługa pasażerska, służby operacyjne, bezpieczeństwo (Safety&Security) oraz obsługa administracyjna i techniczna. 

Na Lotniskowe Targi Zawodoznawcze zapraszamy nie tylko uczniów, studentów, nauczycieli, doradców zawodowych czy rodziców, ale też wszystkich miłośników lotnictwa. Transmisja online odbędzie się w dniu 22 kwietnia, w godz. 8.00-14.40 na stronie wydarzenia na portalu Facebook - 2. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze (https://www.facebook.com/events/1869342346561439/) oraz na YouTube Kraków Airport (https://www.youtube.com/user/KRKAirport). Udział w targach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Dodatkowe informacje, szczegółowy harmonogram wydarzenia oraz krótkie przedstawienie wystawców znajduje się na dedykowanej stronie: www.krakowairport.pl/targi

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „SPINaj naukę” dofinansowanego z Programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministra Edukacji i Nauki. Patronat nad tegoroczną edycją targów objął Minister Edukacji i Nauki oraz Minister Infrastruktury, natomiast patronat medialny TVP3 Kraków i Radio Kraków  oraz portal dlastudenta.pl.   

 

"Kierunki przyszłości" z Perspektywami

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą wydarzenia multimedialnego organizowanego przez fundację edukacyjną Perspektywy mającego na celu promowanie kierunków edukacyjnych, które w przyszłości pozwalają na pracę w zawodach kluczowych dla biznesu i gospodarki. Informacja znajduje się TUTAJ.

 

 

 

Złoty Indeks Politechniki Śląskiej

Uczeń klasy III B Przemysław Janiszewski został laureatem I stopnia Konkursu "O Złoty Indeks Politechniki Śląskiej " z matematyki w edycji 2020/2021. Organizatorem konkursu jest Politechnika Śląska z siedzibą w Gliwicach. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i jest organizowany corocznie w kolejnych edycjach. Konkurs jest dwuetapowy. Etap pierwszy polega na zdalnym rozwiązaniu zadań opublikowanych na platformie konkursowej, a etap drugi przeprowadzany jest w formie wybranej przez Organizatora - w tym roku stacjonarnie w formie zadaniowej. Tytuł laureata I stopnia uzyskuje 10 najlepszych uczestników. Gratulujemy uczniowi wspaniałego wyniku!

Sukces w Olimpiadzie Wiedzy o Prawie

27 marca 2021 roku odbył się etap centralny Olimpiady Wiedzy o Prawie.W czasie jego trwania każdy z uczestników w ramach egzaminu ustnego odpowiadał na trzy pytania z zakresu wiedzy prawniczej i samorządowej. Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Krystian Karczewski III G uzyskał tytuł laureata Olimpiady. Opiekunem naukowym ucznia jest dr Janusz Kowal, a nauczycielem Wiedzy o społeczeństwie mgr Barbara Koprowska.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Narodowy Spis Powszechny

Rozpoczęło się największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce, a podstawową metodą jest samospis internetowy. Wystarczy zalogować się na stronę www.spis.gov.pl  i wypełnić kwestionariusz.

Każda osoba mieszkająca w Polsce - niezależnie od posiadanego obywatelstwa czy wieku jest zobowiązana do udziału w spisie. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni. Główny Urząd Statystyczny uruchomił telefoniczny „Spis na żądanie” - numer telefonu 22 279 99 99. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu mogą spisać się w Wojewódzkim Urzędzie Statystycznym w Tarnowie pl. Kazimierza Wielkiego 2 lub w Urzędzie Miasta Tarnowa przy ul. Nowej 4 (umawianie terminu: nr tel. 14 688- 27-10).

Zachęcamy do zapoznania się z informacją przygotowaną przez Główny Urząd Statystyczny.

Narodowy Spis Powszechny

 

 

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu