bn 20 21

Umiesz liczyć, licz na I Liceum!

Serdecznie dziękujemy naszemu uczniowi Wiktorowi Małkowi z klasy  1Fg za przygotowanie filmu promującego naszą  szkołę. Dziękujemy za pomysł, zaangażowanie i czas poświecony na realizację tego projektu. Dziękujemy, że można, Wiktorze, na Ciebie liczyć.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia filmu. Szczególnie dedykujemy go absolwentem szkól podstawowych i zachęcamy do udziału w rekrutacji do I Liceum Ogólnokształcącego - szkoły z tradycją i wartościami. Jesteśmy pewni, że wszyscy, którzy  sumiennością, pracowitością i uczciwością osiągają wyniki, znajdą swoje miejsce w gronie uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie - jednej z najstarszych szkół w Polsce, szkoły, która jest razem z uczniami i nieprzerwanie pracuje z nimi także w czasach pandemii. Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia.

Umiesz liczyć, licz na I Liceum.

Informacje dla maturzystów

Aktualne informacje dla osób przystępujących do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2019/2020 znajdują się w zakładce MATURA. Prosimy wszystkich zainteresowanych o śledzenie pojawiających się komunikatów (Komunikat nr 1, Komunikat nr 2, Komunikat nr 3, Komunikat nr 4, Komunikat 5, Komunikat 6).

UWAGA!

25 maja 2020 r. mija termin potwierdzenia przystąpienia do matury ustnej (szczegóły znajdują się TUTAJ)

29 maja 2020 r. mija termin zgłaszania braku możliwości zasłaniania ust i nosa na terenie szkoły ze względów zdrowotnych (szczegóły znajdują się TUTAJ)

III Miejsce w Polsce w Europejskim Konkursie Statystycznym

Mamy wielki zaszczyt poinformować, że drużyna KADRAILO w składzie: Izabela Guła (IEG), Nikodem Jaworski (IEG) oraz Paweł Skotnicki (IEG)  pod opieką pani mgr Anny Smoleń reprezentująca naszą szkołę, po wielomiesięcznych oraz wieloetapowych zmaganiach zdobyła III miejsce w Polsce w trzeciej edycji Europejskiego Konkursu Statystycznego organizowanego przez 17 urzędów statystycznych z europejskich krajów: Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Litwa, Norwegia, Polska, Portugalia, Słowenia, Węgry, Włochy.
 
A tak mówią nasi zwycięzcy: " Z całego serca chcielibyśmy podziękować nauczycielom i uczniom naszej szkoły za pomoc w realizacji projektów konkursowych: Pani profesor Katarzynie Kliś za pomoc lingwistyczną, Panu profesorowi Pawłowi Warzesze za pomoc w zredagowaniu opisu filmu oraz Pani profesor Renacie Masztafiak za pomoc w wybieraniu danych statystycznych, a także Siostrze Agnieszce Lampasiak, koleżankom i kolegom z klasy 1EG oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w głosowanie na nasz film. W szczególności jednak chcielibyśmy podziękować naszej wychowawczyni Pani profesor Annie Smoleń, na której wsparcie mogliśmy liczyć w trakcie całego konkursu - poświęcałą nam swój czas, dawała cenne porady i motywowała nas do pracy przez niespełna pół roku."

Celem Konkursu było podniesienie świadomości na temat wartości i znaczenia oficjalnych statystyk dla społeczeństwa, a także promowanie pracy zespołowej i współpracy między uczniami w celu osiągnięcia wspólnych celów. Konkurs miał charakter zespołowy i składał się z części krajowej oraz części europejskiej. Część krajowa odbyła się w języku polskim i angielskim i składała się z trzech etapów: testu online oraz analizy zbioru danych i prezentacji wyników oraz przygotowaniu 2 minutowego filmu w języku angielskim, który można obejrzeć pod linkiem https://rejestracja.stat.gov.pl/GlosowanieEKS/Konkurs/KategoriaA

Tegoroczna edycja była bardzo trudna ze względu na sytuację pandemii. Uczniowie kontaktowali się przez większość czasu zdalnie zarówno ze sobą jak i z nauczycielami. Bardzo wymagające okazało się zadanie nakręcenia filmu w sytuacji niemożliwości wychodzenia z domu. Tym bardziej cieszy fakt, że w oczach profesjonalnego Jury w tej części okazaliśmy się najlepszą drużyną w Polsce. Zabrakło jedynie głosów publiczności - mamy więc nadzieję, że w przyszłym roku społeczność 1LO jeszcze silniej wesprze naszą działalność.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w czwartej edycji EKS w przyszłym roku szkolnym (szczegóły u opiekuna drużyny).

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu