bn 20 21

Umiesz liczyć, licz na I Liceum!

Serdecznie dziękujemy naszemu uczniowi Wiktorowi Małkowi z klasy  1Fg za przygotowanie filmu promującego naszą  szkołę. Dziękujemy za pomysł, zaangażowanie i czas poświecony na realizację tego projektu. Dziękujemy, że można, Wiktorze, na Ciebie liczyć.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia filmu. Szczególnie dedykujemy go absolwentem szkól podstawowych i zachęcamy do udziału w rekrutacji do I Liceum Ogólnokształcącego - szkoły z tradycją i wartościami. Jesteśmy pewni, że wszyscy, którzy  sumiennością, pracowitością i uczciwością osiągają wyniki, znajdą swoje miejsce w gronie uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie - jednej z najstarszych szkół w Polsce, szkoły, która jest razem z uczniami i nieprzerwanie pracuje z nimi także w czasach pandemii. Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia.

Umiesz liczyć, licz na I Liceum.

Informacje dla maturzystów

Aktualne informacje dla osób przystępujących do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2019/2020 znajdują się w zakładce MATURA. Prosimy wszystkich zainteresowanych o śledzenie pojawiających się komunikatów (Komunikat nr 1, Komunikat nr 2, Komunikat nr 3, Komunikat nr 4, Komunikat 5, Komunikat 6).

UWAGA!

25 maja 2020 r. mija termin potwierdzenia przystąpienia do matury ustnej (szczegóły znajdują się TUTAJ)

29 maja 2020 r. mija termin zgłaszania braku możliwości zasłaniania ust i nosa na terenie szkoły ze względów zdrowotnych (szczegóły znajdują się TUTAJ)

Zmarł śp Profesor Franciszek Ziejka

zniczW dniu 24 lipca 2020 roku w Krakowie odbędzie się pogrzeb śp Prof. Franciszka Ziejki polskiego historyka literatury, humanisty i byłego rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jako społeczność szkolna I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Profesora. Pamiętamy jego słowa, które skierował do nauczycieli i uczniów I LO w swoim wykładzie okolicznościowym, podkreślając, że to właśnie z murów tej tarnowskiej szkoły wychodziły pokolenia, które rozwijały swoje talenty w krakowskiej Alma Mater i wzbogacały grono ludzi wybitnych. Nie zapominajmy więc, że, jak mówił do nas Profesor Ziejka, „… gościniec łączący Tarnów z Krakowem był zawsze pełen, wielu przeszło ten szlak i wielu przybyło z tarnowskiej szkoły do uczelni krakowskiej…” . I niech tak nadal zostanie.

Uroczystości pogrzebowe śp. prof. Franciszka Ziejki rozpoczną się 24 lipca o godz. 10:00 w kolegiacie św. Anny w Krakowie.

Zobacz Księgę kondolencyjną UJ.

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu