Aktualne informacje dla osób przystępujących do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2019/2020 znajdują się w zakładce MATURA. Prosimy wszystkich zainteresowanych o śledzenie pojawiających się komunikatów (Komunikat nr 1, Komunikat nr 2, Komunikat nr 3, Komunikat nr 4, Komunikat 5, Komunikat 6).

UWAGA!

25 maja 2020 r. mija termin potwierdzenia przystąpienia do matury ustnej (szczegóły znajdują się TUTAJ)

29 maja 2020 r. mija termin zgłaszania braku możliwości zasłaniania ust i nosa na terenie szkoły ze względów zdrowotnych (szczegóły znajdują się TUTAJ)

Podsumowanie drugiej rundy Tarnowskiej Ligi Strzeleckiej.

W listopadowej rundzie Tarnowskiej Ligi Strzeleckiej wzięło udział 45 uczniów naszej szkoły. Wśród dziewcząt w karabinie pneumatycznym  2 miejsce zajmuje Gabriela Zwoleń z klasy 3G, miejsce trzecie natomiast zajmuje Klaudia Smagacz z klasy 2B. Wśród chłopców na drugim miejscu jest Tomasz Marek z klasy 2G. W pistolecie pneumatycznym drugą runde wygrała ponownie Kinga Niemiec z klasy 2D. Drużynowo I LO znajduje się na pierwszym miejscu zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

Czytaj więcej...

Szachowe Mistrzostwa Tarnowa

20 XI odbyły się Mistrzostwa Tarnowa w szachach drużynowych . W zawodach brało udział czternaście drużyn w tym dwie z naszej szkoły . I drużyna w składzie Wojciech Urbański 3g , Julia Wolak 3f , Maksymilian Czerniak 1b , Aleksandra Mróz 2e zdobyła brązowe medale , II drużyna w składzie Lukasz Kubacka 1b , Dominik Podraza 1e , Daniel Zdziebko 1e , Zuzanna Wróbel 1e zajęła miejsce szóste .

Gratulujemy

Opieka – mgr Barbara Mikulska

Podsumowanie pierwszej rundy Tarnowskiej Ligi Strzeleckiej.

W październikowej rundzie Tarnowskiej Ligi Strzeleckiej wzięło udział 45 uczniów naszej szkoły. Wśród dziewcząt w karabinie pneumatycznym 2 miejsce zajmuje Aleksandra Mitera z klasy 1d, natomiast wśród chłopców na pierwszym miejscu jest Przemysław Błocho z klasy 3k. W pistolecie pneumatycznym pierwszą rundę wygrała Kinga Niemiec z klasy 2D, natomiast wśród chłopców miejsce trzecie zajmuje Dominik Pawluk z klasy 3F. Drużynowo nasza szkoła znajduje się na pierwszym miejscu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach

opieka nad zawodnikami - mgr Olga Jędrusiak

Turniej Strzelecki z broni pneumatycznej "O Puchar Dyrektora CKiW OHP"

Z okazji 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, dnia 6.XI w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie odbył się Turniej Strzelecki z broni pneumatycznej  "O Puchar Dyrektora CKiW OHP". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie : Aleksandra Mitera z klasy 1D, Justyna Słonika z klasy 3e oraz Bartosz Mazur z klasy 3a. W klasyfikacji generalnej drużyna zajęła IV miejsce.

Zajęcia rekreacyjno - sportowe w roku szkolnym 2019/2020

Zajęcia rekreacyjno - sportowe w roku szkolnym 2019/20

Poniedziałek 15.15- 16.45 -koszykówka , siatkówka -zajęcia prowadzi mgr Paweł Gucwa , mgr Urszula Świerczek - hala sportowa I LO
Środa 14.30 - 16.00 -p.nożna , p.ręczna ( zależy od chętnych -szczegóły u mgr Barbary Mikulskiej i mgr W. Krakowskiego )- hala sportowa I LO
Czwartek 15.15- 16.00- zajęcia taneczne , aerobic - szczegóły u mgr Ewy Dembickiej

Poniedziałek 15.00 -16.00 - wspinaczka - Hala TOSIR-u - informacje u Pana Wojciecha Krakowskiego

Strzelectwo sportowe- wtorek - 14.05 - zbiórka pod ILO , środa - 12.45 - zajęcia dla klasy 3k , piątek 13.35 - zbiórka pod I LO - Zajęcia odbywają się na Strzelnicy LOK-u ul. Krzyska 17 - szczegóły u Pani Olgi Jędrusiak

Zapraszamy

Sportowe sukcesy naszych uczniów na szczeblu wojewódzkim

Reprezentacja naszej szkoły , wywalczyła brązowe medale w Wojewódzkiej Licealiadzie Młodzieży w piłce siatkowej  dziewcząt  .

Drużyna w składzie : Bałut Dominika , Gogola Aneta   Kozioł Małgorzata , Mękal Martyna , Partyka Julia , Skruch Patrycja , Srebro Kinga, Stachura Gabriela, Stachura Julia,  Stachura Zuzanna  , Starzyk Aleksandra  , Sysło Oliwia  , Szczepańska Iga , Zelek Dominika .

Błocho Przemysław , Cich Adrian ,  Łukasz Filip to srebrni medaliści Wojewódzkiej Licealiady Młodzieży w tenisie stołowym .

Opiekunem zawodników była mgr Urszula Świerczek .

Gratulujemy .

Podsumowanie współzawodnictwa sportowego w Tarnowie

Tarnowski Miejski Szkolny Związek Sportowy podsumował współzawodnictwo sportowe szkół w roku szkolnym 2017 / 2018 ,

I Liceum Ogólnokształcące okazało się najlepszą szkołą  w Tarnowie , uzyskując I miejsce w podsumowaniu współzawodnictwa sportowego w kategorii dziewcząt i chłopców .

Gratulacje dla uczniów i nauczycieli wychowania fizycznego  .

Zawody szachowe

Dnia 22.10.2018r. odbyły się zawody o Mistrzostwo Tarnowa w szachach drużynowych. Mistrzostwa  zostały rozegrane w ramach Tarnowskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Szkół Tarnowskiego Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego na zlecenie Wydziału Sportu Urzędu Miasta Tarnowa .

Zmagania toczyły się  w sali Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy Parafii Bł. Karoliny w Tarnowie.

Drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w składzie : Wojciech Urbański , Julia Wolak , Karol Mróz  i Aleksandra Mróz  zajęła I miejsce oraz prawo reprezentowania Tarnowa w zawodach małopolskich .

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów .

Mistrzostwa Tarnowa w szachach drużynowych

Dnia 14.XI . 2017 r. odbyły się Mistrzostwa Tarnowa w szachach drużynowych. Zawody zostały rozegrane w ramach Tarnowskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Szkół Tarnowskiego Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego . Turniej odbył się w sali Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy Parafii Bł. Karoliny w Tarnowie.

Drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w składzie : Julia Wolak , Wojciech Urbański , Karol Mróz , Albert Surmacz  wywalczyła I miejsce i prawo do reprezentowania Tarnowa w zawodach na szczeblu wojewódzkim , które odbędą się 29.XI . 2017 r. w Myślenicach .

Mistrzostwa Tarnowa w pływaniu indywidualnym i sztafetowym

Dnia 12.01.2017 r. na basenie w Tarnowie – Mościcach odbyły się Mistrzostwa Tarnowa w pływaniu indywidualnym i drużynowym .

Drużyna dziewcząt w składzie : Babiarz Natalia , Fyda Natalia , Juszczyk Agata , Kłosowska Oliwia , Łabno Agata , Maciaszek Oliwia , Marszałek Gabriela , Marszałek Julia , Sumara Natalia zdobyła złote medale .

Drużyna chłopców w składzie : Barszcz Daniel , Dubiel Jakub , Hajduk Bartłomiej , Kuta Filip , Onak Dawid , Reczek Mateusz , Strasik Jakub , Święcicki Paweł , Wielgus Michał zajęła drugie miejsce .

Indywidualnie złoty medal na 50 m. stylem motylkowym zdobył Daniel Barszcz 2b , a srebro na 50 m . stylem dowolnym zdobył Jakub Strasik 3b .

Opiekunem zawodników była mgr Joanna Schenk .

Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy .