W dniu 22 października 2024 r. w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Języków. Uczniowie wraz z nauczycielami języków przygotowali obchody międzynarodowego święta, ustanowionego z inicjatywy Rady Europy, aby zwrócić uwagę na różnorodność kulturową i językową Europy,  propagować naukę języków obcych i wiedzę o krajach europejskich oraz zaprezentować talenty muzyczne naszych uczniów.

 

W ramach tegorocznej edycji, prowadzonej przez uczniów klasy 4F Aleksandrę Walochę i Bartosza Podkówkę, zorganizowano międzyklasową rywalizację “Europa da się lubić”, podczas której uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące kultury, historii i geografii krajów europejskich związanych z językami nauczanymi w naszej szkole (język angielski, niemiecki, francuski, włoski i hiszpański). Musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale również umiejętnością wykorzystania nowoczesnych technologii, spostrzegawczością, refleksem i umiejętnością współpracy w zespole. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów i przyczynił się do integracji młodzieży i propagowania idei zdrowej rywalizacji. W konkursie wzięło udział 16 drużyn dwuosobowych, a spośród nich najlepsi okazali się: Karolina Pawluś i Natalia Kołodziej (kl. 2G), Olga Górka i Zuzanna Sipior  (kl. 2A) oraz Bartłomiej Skawiński i Igor Barański-Czyhur (kl. 3F).

 

W drugiej części Dnia Języków Dyrekcja, uczestnicy konkursu i zaproszone klasy z zainteresowaniem wysłuchali  koncertu “Muzyka nie zna granic”, podczas którego uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje talenty wokalno-muzyczne. W koncercie wzięli udział: Anna Stasiczak (kl. 1G), Miłosz Podraza, Karol Sztorc (kl. 2A), Justyna Chojny (kl. 2B), Hanna Michałowska, Karolina Skruch, Julia Szlachetko, Karolina Urbanek, Hanna Krężel, Daria Bocheńska, Daria Żuchowicz, Amelia Płaczek (kl. 2C), Julia Piska (kl. 3A), Amelia Kaczmarczyk, Mikołaj Skórka i Iwo Brotaj (kl. 3D).  

 

W Dniu Języków szkoła tętniła życiem, słychać było wesołą mieszankę różnych języków obcych a korytarze zabarwiły się plakatami obrazującymi kreatywność naszej młodzieży. Czekamy z niecierpliwością na kolejne edycje!

 

Dziękujemy instytucjom, które wsparły nasze tegoroczne działania: Wydawnictwo Draco, Hachettefle,  Istituto Italiano di Cultura di Cracovia, Wydawnictwo Nowela, Instytut Cervantesa w Krakowie Macmillan.

 

Koordynatorem całego przedsięwzięcia była p. mgr Kinga Radlińska - nauczyciel języka francuskiego.