1 marca 2022 w całej Polsce o godzinie 9.00 odbył się Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Alchemik”. Do zawodów w naszej szkole zgłosiło się: 43 uczniów typu „Junior”/ z klas pierwszych/ i 35 uczniów typu „Żak” / z klas drugich i trzecich/.

Ostatecznie wynik pozytywny uzyskało 52 uczniów naszej szkoły. Uczniowie uzyskali dyplomy za bardzo dobre wyniki, dyplomy z wyróżnieniem a najlepsi z naszej szkoły nagrody książkowe i dyplomy okolicznościowe.

Najlepszy wynik w  naszej szkole uzyskał uczeń Maksymilian Czerniak z klasy 3B pod kierunkiem dr Agnieszki Kubali i mgr Mirosława Ilków oraz Jakub Marczyński z klasy 1C  pod kierunkiem dr Agnieszki Kubali
Dyplom z wyróżnieniem otrzymali: Wiktoria Rusiecka/1C/, Kinga Świerczek/1B/, Wiktor Broda/2C/,Sara Sandheim/2C/, Magdalena Bednarenko /3C/,Julia Jeż/3C/, Aleksandra Piątek/3C/, Anna Starzyk/3C/, Maciej Tyralik/3Cg/,Oliwia Zielińska/3C/.

Nauczycielem odpowiedzialnym za organizację konkursu był mgr Mirosław Ilków.