Miło nam poinformować, że dwóch uczniów naszej szkoły: Antoni Lęcznar z klasy 1b i Olivier Patorski z klasy 1a zakwalifikowało się do etapu finałowego I Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Ojcowie Niepodległości” o szablę Józefa Piłsudskiego.

Tematyka tegorocznej edycji koncentrowała się na życiu i dokonaniach Ignacego Jana Paderewskiego – patrioty, męża stanu, wybitnego pianisty i kompozytora, a także symbolice narodowej. W finale, który odbył się 16 listopada 2022 r. w Muzeum Przyrodniczym im. Krystyny i Włodzimierza Tomków w Ciężkowicach szczególną wiedzą, zarówno w części pisemnej jak i ustnej zmagań, wykazał się Olivier Patorski. Uczeń naszego Liceum znalazł się ostatecznie wśród laureatów Konkursu, zajmując II miejsce!

Opiekunem uczniów jest pani mgr Marzena Koterbicka-Borys. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Współorganizatorem konkursu jest Bractwo Kurkowe w Cięzkowicach.