Prawie 4 tysiące osób wzięło udział w piątek 21 kwietnia w gali finałowej ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii, która odbyła się w Warszawie. Polegała ona na stworzeniu i zrealizowaniu projektu społecznego.
Największą korzyścią dla młodzieży realizującej projekty społeczne jest rozwój kompetencji przyszłości - komunikacji, kreatywności, krytycznego myślenia i kooperacji. Ponadto uczą się wielu praktycznych umiejętności np. planowania swoich działań, rozmowy i korespondencji z mediami i potencjalnymi partnerami, czy organizacji wydarzeń.
 
W naszej szkole powstały dwa projekty przygotowane przez uczniów z I i IV klasy:
- "Papierowi Ludzie-Łączymy Pokolenia" ( www.facebook.com/PapierowiLudzie ) - Julia Jop, Anna Borgula, Aleksandra Chliszcz, Wiktoria Żak, Patryk Michalek, Wiktor Szewczyk
- "Misie Ratownisie" www.facebook.com/profile.php?id=100088266481161 ) - Aleksandra Kowal, Marlena Leżoń, Wiktoria Sokołowska, Zuzanna Minor
 
Dzięki nim na twarzach kilkuset dzieci pojawił się uśmiech, gdy oglądali przedstawienie i mogli zachęcić się do czytania książek, a także 10 000 dzieci otrzyma psychiczne wsparcie, jeśli będą brały udział np. w wypadku drogowym.
 
Projekt "Misie Ratownisie" został nagrodzony Brązowym Wilkiem, a wszyscy uczestnicy Olimpiady otrzymali międzynarodowy certyfikat z zarządzania projektami.
 
W Olimpiadzie udział wzięli uczniowie z 411 szkół z całej Polski. Dzięki działaniom naszych uczniów nasza szkoła w Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii znalazła się na 129. pozycji i zajęła 10. miejsce w województwie małopolskim.
Opiekunem uczniów była s. Agnieszka Lampasiak.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zainteresowanie udziałem w tej Olimpiadzie wzrośnie i kolejni uczniowie będą chcieli zmieniać świat na lepsze.
Gratulujemy!