Jak zachęcić młodszych uczniów do nauki chemii? Zaproście na warsztaty „SZALONYCH CHEMIKÓW”! Uczennice z klasy 1c Hania, Julia, Hania, Amelia, Milena, Karolina, Daria i Lena z 1b – podjęły wyzwanie i zorganizowały warsztaty z wybuchowymi eksperymentami dla ponad setki uczniów z różnych szkół podstawowych, świetlic itp.

Projekt ten powstał w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Jak to się stało, że akurat taki pomysł pojawił się w ich głowach? Często spotykały się ze stwierdzeniem, że „wielu młodych ludzi nie ma chęci do nauki, a szczególnie po czasie, w którym mieliśmy nauczania zdalne młodzież ma o wiele mniejsze chęci do chodzenia do szkoły czy też nauki niż było to przed pandemią”.

Jak same mówią: „W przygotowanej przez nas ankiecie ponad 30% osób odpowiedziało, że nie lubi uczyć się chemii. Chciałyśmy to zmienić. Na naszych spotkaniach pokazujemy naszym młodszym kolegom i koleżankom, że nauka chemii może być interesująca, jeśli tylko spojrzymy na to z dobrej strony. Chciałybyśmy, aby po wyjściu z naszej wspólnej „lekcji” i doświadczeniu ciekawych eksperymentów zachęcili się do nauki chemii”.

Opiekunem projektu jest s.Agnieszka Lampasiak. Jeśli chcecie poznać lepiej grupę i ich działania, to zachęcamy do obejrzenia kreatywnych filmików na tik toku, a także profili www.facebook.com/profile.php?id=61555268794266 i www.instagram.com/szaleni_chemicy?igsh=ZXhxbTM5djVnM3kz&utm_source=qr