Uczniowie naszej szkoły osiągają sukcesy w turniejach szachowych.

W Otwartych Indywidualnych Mistrzostwach Małopolski w Szachach Szybkich, Paweł Czyżyk z kl. 2b zajął w klasyfikacji ogólnej III miejsce, zdobywając 7,5 pkt., a wśród juniorów do 18 lat okazał się najlepszy. W tym roku na turniej przybyła rekordowa liczba szachistów. Zdobyte przez nich punkty wliczone zostały do rankingu Międzynarodowej Federacji Szachowej – FIDE. 127 uczestników rywalizowało systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund tempem 10 minut + 5 sekund na zawodnika.

Bartłomiej Nocek z kl. 4b zajął 4 miejsce zdobywając 5 pkt. w I Otwartych Mistrzostwach Akademii Tarnowskiej w szachach, w których wzięło udział prawie 50 zawodniczek i zawodników. Rywalizacja w zawodach przebiegała w trzech kategoriach: open, juniorów do lat 12 oraz studentów, absolwentów i pracowników Akademii Tarnowskiej. Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempem 15 minut na zawodnika.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów na szachownicy!!!