bn 20 21

Umiesz liczyć, licz na I Liceum!

Serdecznie dziękujemy naszemu uczniowi Wiktorowi Małkowi z klasy  1Fg za przygotowanie filmu promującego naszą  szkołę. Dziękujemy za pomysł, zaangażowanie i czas poświecony na realizację tego projektu. Dziękujemy, że można, Wiktorze, na Ciebie liczyć.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia filmu. Szczególnie dedykujemy go absolwentem szkól podstawowych i zachęcamy do udziału w rekrutacji do I Liceum Ogólnokształcącego - szkoły z tradycją i wartościami. Jesteśmy pewni, że wszyscy, którzy  sumiennością, pracowitością i uczciwością osiągają wyniki, znajdą swoje miejsce w gronie uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie - jednej z najstarszych szkół w Polsce, szkoły, która jest razem z uczniami i nieprzerwanie pracuje z nimi także w czasach pandemii. Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia.

Umiesz liczyć, licz na I Liceum.

Informacje dla maturzystów

Aktualne informacje dla osób przystępujących do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2019/2020 znajdują się w zakładce MATURA. Prosimy wszystkich zainteresowanych o śledzenie pojawiających się komunikatów (Komunikat nr 1, Komunikat nr 2, Komunikat nr 3, Komunikat nr 4, Komunikat 5, Komunikat 6).

UWAGA!

25 maja 2020 r. mija termin potwierdzenia przystąpienia do matury ustnej (szczegóły znajdują się TUTAJ)

29 maja 2020 r. mija termin zgłaszania braku możliwości zasłaniania ust i nosa na terenie szkoły ze względów zdrowotnych (szczegóły znajdują się TUTAJ)

Sukcesy w konkursie "Pamięć i tożsamość"

8 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie Interdyscyplinarnym "Pamięć i tożsamość" - intelektualny testament Jana Pawła II. Konkurs, zaproponowany w 100. rocznicę urodzin Papieża Polaka, miał na celu m.in. rozbudzanie postawy twórczej i poszukującej prawdziwych wartości. Podczas finału, który odbył się w ZSME w Tarnowie mieliśmy okazję zapoznać się z fragmentami prac uczestników oraz obejrzeć zwycięski film. W kategorii literackiej pierwsze miejsce ex aequo zajęła Nikola Krzak (1Fg), drugie miejsce również należało do naszej uczennicy - Kingi Wielbłąd (1Eg). Podjęły się one refleksji na temat rozumienia wolności w oparciu o słowa Jana Pawła II: "Wolność jest  dana człowiekowi przez Stwórcę i jest mu równocześnie zadana”. Temat wolności był bliski również Michałowi Liguzowi (3g), który przedstawił go w wersji filmowej i dzięki temu zajął pierwsze miejsce w tej kategorii. A jak pokazać "wolność" na zdjęciach? Tym zajęli się Tomasz Iwan (2d) oraz Kamila Nowak (3a), którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Naszą szkołę reprezentowały również: Ania Łata (1Eg), Gabriela Bąk (1Eg) i Paulina Smoszna (3a). Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Zdjęcia dzięki życzliwości p. Łukasza Mączko. Organizatorem Konkursu był Zespół Szkół Mechaniczno Elektrycznych w Tarnowie. Relację z finału konkursu można znaleźć na stronach:
https://tarnow.gosc.pl/doc/6340958.Tarnow-Testament-papieza?fbclid=IwAR1BGR2Xac0v56d8oCbSaj2vKQ0jqzX26EtkDUMtGSH96WrCXrLknuSABnI  
https://zsme.tarnow.pl/wp/miedzyszkolny-interdyscyplinarny-konkurs-pamiec-i-tozsamosc/  

 

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu