Mistrzostwa Małopolski w Koszykówce Chłopców

thumb 003Dnia  12.03.2015r. hala Pałacu Młodzieży była areną zmagań sześciu szkół, których reprezentacje wywalczyły awans do Wojewódzkiego Finału Licealiady w Koszykówce Chłopców we wcześniejszych etapach. Wśród nich były ekipy z Krakowa, Dobczyc, Wieliczki, Oświęcimia, Nowego Sącza oraz Tarnowa, który był reprezentowany przez nasze Liceum. W wyniku losowania wyłoniono dwie grupy. I LO w Tarnowie los skojarzył z drużynami z Dobczyc i Wieliczki. Jak się okazało, żadna z tych drużyn nie była w stanie dorównać naszej drużynie, która pewnie rozbiła obie ekipy na parkiecie. W pierwszym meczu – z ekipą z Dobczyc – I LO wygrało 40:11 a kilkadziesiąt minut później spotkanie z Wieliczką zakończyło się zwycięstwem 50:17 dla naszych koszykarzy. Rezultaty pozostałych meczów sprawiły, że do ścisłego finału awansowały, oprócz naszej ekipy, drużyny z Oświęcimia, Krakowa i Wieliczki. Był on rozgrywany w systemie „każdy z każdym” z zaliczeniem wyniku meczu grupowego z drużyną, która również awansowała do finału.

Naszym reprezentantom pozostało zatem zmierzyć się z ZSOMSiT z Oświęcimia oraz VII LO w Krakowie. Rozpoczęliśmy meczem z Oświęcimiem, w którym ewentualne zwycięstwo gwarantowało nam co najmniej srebrny medal. Niestety, słaba skuteczność w ataku i gra na pograniczu przewinienia w obronie sprawiła, że nasi koszykarze musieli się pogodzić z pierwszą porażką w całym tegorocznym cyklu rozgrywek. Wynik 25:34 sprawił, że wizja najcenniejszych krążków mocno się oddaliła. W dodatku, wyniki pozostałych spotkań sprawiły, że tylko wygrana z niepokonaną dotychczas drużyną VII LO z Krakowa mogła nam dać nadzieję na wynik lepszy niż trzecie miejsce, które przed tym meczem było już nam zagwarantowane. 20 minut morderczej walki na parkiecie i okazało się, że nawet z największymi faworytami możemy nawiązać równą walkę. Mecz był niezwykle zacięty, ale ostatecznie zakończył się wynikiem 42:40 dla naszych chłopców! Długie minuty niepewności, zawodnicy na parkiecie, drobiazgowe wyliczenia przy sędziowskim stoliku i okazało się, że mogliśmy zacząć fetowanie drugiego miejsca! Nie bez znaczenia był tu mecz pomiędzy Krakowem a Oświęcimiem, który odbył się jeszcze w ramach fazy grupowej, gdzie oświęcimianie ulegli 31:49. Taki obrót sprawy, sprawił, że nasza ekipa miała lepszy bilans punktowy niż ZSOMSiT z Oświęcimia o zaledwie jedno oczko! Jeden nietrafiony rzut osobisty, nadepnięcie linii rzutów za trzy punkty i mogliśmy obejść się smakiem. Na szczęście, tak się nie stało i I LO w Tarnowie zostało wicemistrzem Małopolski w Koszykówce

 

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu