TURNIEJ o PUCHAR PREZYDENTA MIASTA TARNOWIE

kosz dzW czwartek16 kwietnia 2015r. odbył sie Turniej o Puchar Prezydenta miasta Tarnowa w koszykówce chłopców  , organizowany przez IV LO Tarnów.  

  W zawodach uczestniczyły 4 druzyny: I LO Tarnów, IV LO Tarnów, ZST , oraz szkoła ze Słowacji Humenne.
W meczu otwarcia nasza reprezentacja starła sie z zespołem ZST. Drużyny te spotkały się wcześniej podczas mistrzostw Tarnowa, wtedy górą byli nasi reprezentanci. Podobny przebieg miał czwartkowy mecz, Po wyrównanym początku , z każdą minutą coraz bardziej wyraźną stawała sie przewaga naszego zespołu, by w końcu pokonać ZST kilkunastoma punktami. W następnym meczu zmierzyliśmy sie z gospodarzami turnieju – IV LO, z którymi równierz nasza drużyna grała podczas mistrzostw Tarnowa. Spotkanie miało jednostronny przebieg I wyraźna przewaga zarysowała sie już pod koniec 1 kwarty, kiedy to  agresywną obroną wymusiliśmy kilka start zakończonych łatwymi punktami z kontrataku.
W ostatnim meczu podejmowaliśmy zespół słowacki , który przegrał oba poprzednie spotkania. Nasi zawodnicy podeszli do meczu nieskoncentrowani , co zaowocowało wyrównanym początkiem meczu. Jednak i tym razem zdyscyplinowanie zespołu przez Pawła Gucwę I głębia składu wzięła górę and ambitnie walczącymi rywalami. Nagrodę najlepszego zawodnika naszej drużyny otrzymał Paweł Kryczyk z 3B, który swoim ograniem   I spokojem nie raz wyciągał reprezentację I LO z kłopotów

Turniej zakończył się w następująco:

1miejsce I LO Tarnów
2miejsce ZST
3miejsce IV LO Tarnów
4miejsce Humenne Słowacja

 

17 kwietnia 2015 r. drużyna dziewcząt w składzie: Dominika Barszcz 3c, Marta Chmioła 3d, Katarzyna Grzebień 3b, Patrycja Pichner 2b, Magdalena Pyrek 2d, Marcelina Drużkowska 2f, Natalia Kielawa 2a, Katarzyna Gubernat 1f oraz Magdalena Tryka 1f pod opieka p.prof. P. Gucwy wzięła udział w zawodach o Puchar Dyrektora IV Liecum w Mościcach. Oprócz reprezentacji I Liceum do walki przystąpiło ZST, IV Liceum oraz Humenne( zawodniczki ze Słowacji). Pomimo przegranej w wyrównanym meczu ze Slowaczkami(12:9), dziewczyny zdobyły I miejsce dzięki zwycięstwu z ZST (23:10)I IV Liecum (14:8). Ponad to Katarzyna Grzebień otrzymała statuetkę najlepszego zawodnika drużyny. Gratulujemy całej drużynie, życzymy dalszych sukcesów  I jednocześnie żegnamy wspaniałe maturzystki :)

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu