bn 20 21

Umiesz liczyć, licz na I Liceum!

Serdecznie dziękujemy naszemu uczniowi Wiktorowi Małkowi z klasy  1Fg za przygotowanie filmu promującego naszą  szkołę. Dziękujemy za pomysł, zaangażowanie i czas poświecony na realizację tego projektu. Dziękujemy, że można, Wiktorze, na Ciebie liczyć.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia filmu. Szczególnie dedykujemy go absolwentem szkól podstawowych i zachęcamy do udziału w rekrutacji do I Liceum Ogólnokształcącego - szkoły z tradycją i wartościami. Jesteśmy pewni, że wszyscy, którzy  sumiennością, pracowitością i uczciwością osiągają wyniki, znajdą swoje miejsce w gronie uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie - jednej z najstarszych szkół w Polsce, szkoły, która jest razem z uczniami i nieprzerwanie pracuje z nimi także w czasach pandemii. Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia.

Umiesz liczyć, licz na I Liceum.

Informacje dla maturzystów

Aktualne informacje dla osób przystępujących do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2019/2020 znajdują się w zakładce MATURA. Prosimy wszystkich zainteresowanych o śledzenie pojawiających się komunikatów (Komunikat nr 1, Komunikat nr 2, Komunikat nr 3, Komunikat nr 4, Komunikat 5, Komunikat 6).

UWAGA!

25 maja 2020 r. mija termin potwierdzenia przystąpienia do matury ustnej (szczegóły znajdują się TUTAJ)

29 maja 2020 r. mija termin zgłaszania braku możliwości zasłaniania ust i nosa na terenie szkoły ze względów zdrowotnych (szczegóły znajdują się TUTAJ)

Sukcesy w konkursie poetycko-plastycznym

We wtorek 23 czerwca podsumowano XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycko-Plastyczny "Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem". Spotkanie rozpoczęło się w Wał-Rudzie, gdzie w sali muzealnej zostały zaprezentowane prace plastyczne. Była również możliwość zobaczenia w domu, w którym mieszkała bł. Karolina. Następnie wszyscy udali się do kościoła w Zabawie, gdzie pod ołtarzem znajdują się relikwie bł. Karoliny.
Temat wiodący tegorocznej edycji konkursu brzmiał: "Chleb - owoc ziemi i pracy rąk ludzkich staje się chlebem życia (Jan Paweł II)".
W kategorii wiekowej szkół średnich pierwsze miejsce zajęła Gabriela Dworak (1cg), drugie Natalia Misiaszek (1eg). Również dwa wyróżnienia przypadły naszym uczennicom: Amelii Nawrockiej (1eg) oraz Weronice Sapale (1dg).
Serdecznie gratulujemy!
 

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu